Compare Listings

DESTINACIONET IDEALE PER KRISHTLINDJE!

DESTINACIONET IDEALE PER KRISHTLINDJE!

Udhëtimet janë kthyer në traditë tashmë për një numër të madh të qytetarëve shqiptar edhe për festat e fundvitit. Megjithëse te gjithe predikojme qe festa te tilla duhen kaluar ne shtepi, një pjesë e konsiderueshme e shqiptarëve preferojnë që ato t’i kalojnë jashtë vendit ato, me një kërkesë që vjen çdo vit në rritje. Rajoni […]

SHKODRA NDER QYTETET E PARA QE U ZBUKURUA PER 28-29 NENTOR

SHKODRA NDER QYTETET E PARA QE U ZBUKURUA PER 28-29 NENTOR

Rrugët e qytetit të Shkodrës kanë nisur të zbukurohen me flamuj kombëtarë, në prag të festave kombëtare të 28 dhe 29 Nëntorit.Në pedonalen përpara bashkisë së Shkodrës dhe në atë “Kolë Idromeno” dekorimet festive si flamuj dhe banera kanë mbushur rrugët dhe sheshet.Drejtoria e Shërbimeve Publike pranë Bashkisë Shkodër, edhe për këtë 107 vjetor të […]

Ëmbëlsira Bounty

Ëmbëlsira Bounty

  Per te pergatitur kete embelsire Shkrini 225gr gjalp dhe shtoni 2gota uje 4 veze i rrahim me 4 gota sheqer. Pastaj mases I shtojme 4 gota miell te perzier me 2 lugë baking soda, nje lugë vanilje dhe 4 luge gjelle kakao. Hidhe masen mbi gjalpin dhe piqe ne 200 gradë reth 25 min. […]

Si Lindin IDETE!

📆Janar 1973💥 SI LINDIN IDETE! DUHET TA LEXONI. Atë mbrëmje, ndërsa ishin mbledhur në dhomën e hotelit me një shishe tequila te shoqeruar me ca kripë me Lime, filluan të flasin për emrin e kompanisë së re të pasurive të patundshme.🤔 Herë pas herë njëri prej tyre sillte një ide që hidhej menjëherë poshtë.😠 Aty […]

11 FAKTE INTERESANTE MBI REAL ESTATE NE BOTE.

11 FAKTE INTERESANTE MBI REAL ESTATE NE BOTE.

1. Parku Qëndror në New York  ka një sipërfaqe prej 843 hektarë me vlerë të parashikuar prej $ 512,626,276,800. 2. Ka një ishull në Gjirin e Aleksandrisë, NY që quhet “Hapësirë mjaftueshëm”. i cili ka hapësirë të mjaftueshme vetëm  për një shtëpi dhe një pemë. 3. Shenja historike “Hollywood” fillimisht lexonte “Hollywoodland” dhe u ndërtua […]

Destinacioni Perfekt per Fundjave

Liqeni i Dushkut ose siç njihet ndryshe Liqeni i Zambakëve ndodhet në afërsi të fshatit Lenie, në lartësinë 1105 metra mbi nivelin e detit. Ky liqen është nga më interesantët në zonën e Gramshit dhe ndodhet vetem 20 km larg ketij qyteti. Liqeni i Dushkut përfaqëson një liqen akullnajor me gjatësi rreth 800 metra dhe […]

MASAT E REJA PAS TERMETIT TE 21 SHTATORIT.

MASAT E REJA PAS TERMETIT TE 21 SHTATORIT.

  Në listën e masave të marrë janë ndryshimi i buxhetit të shtetit të vtiti 2019, përmes një akti normativ. Po ashtu, një masë tjetër është përjashtimi nga taksa e ndikimit në infrastrukturë për të gjitha investimet mbi banesat e dëmtuara nga tërmeti. Një masë e rëndësishme është ajo që lidhet me detyrimin që ndërtusit […]

Tatimi i shtëpive rrit çmimet! Ekspertët: Shkakton informalitet, nevojitet fushatë rivlerësimi

Tatimi i shtëpive rrit çmimet! Ekspertët: Shkakton informalitet, nevojitet fushatë rivlerësimi

Tatim-fitimi prej 15 për qind që shitësit e pronave paguajnë për diferencën midis çmimit të  blerjes dhe atij të shitjes, ka rritur artificialisht çmimet e apartamenteve. Ekspertët e pasurive të paluajtshme shprehen për TV SCAN, se kjo shumë e konsiderueshme detyrimi, shpesh është bërë pengesë edhe për finalizimin e transaksioneve për shkak të mos ndërgjegjësimit […]

Housing Loan Trend to Watch For in 2019

Housing Loan Trend to Watch For in 2019

TIRANA, August 16 The individuals have received around €100 million credits for their houses in the first half of 2019. According to data by the Bank of Albania, housing loan is in increase even this year. Between January-June 2019, the banking system has given Lek12.3 billion new credits for this purpose. Compared to the first […]

SI TE ARREDOJME SHTEPINE? 10 RREGULLA QE DUHEN THYER!

SI TE ARREDOJME SHTEPINE? 10 RREGULLA QE DUHEN THYER!

Arredim shtepie : Keni menduar se ngjyra e bardhë është perfektja për një shtëpi të bukur apo se mobiljet duhet të jenë në të njëjtin stil. Nëse keni një dhomë të vogël, ju mund të ndjeheni të detyruar për të krijuar iluzionin e një hapësirë ​​të madhe. Me pak krijimtari ju mund të ktheni çdo […]