Compare Listings

DETYRIMET TATIMORE PER SHITJEN E SHTEPISE TUAJ!

DETYRIMET TATIMORE PER SHITJEN E SHTEPISE TUAJ!

🏘Informacion mbi detyrimet tatimore nga shitja e nje pasurie te patundshme! 🖋Tatimi nga shitja e nje pasurie te patundshme llogaritet si diference mes vleres se shitjes se prones sot, me vleren qe eshte perfituar ne momentin qe e keni marre ne pronesi! Kujdes! Vlera e prones ne momentin e perfitimit mund te jete e ndryshme […]

PALLATI I BRIGADAVE NE TIRANE

PALLATI I BRIGADAVE NE TIRANE

Hyrja pĂ«r nĂ« Pallat fillon me njĂ« kopsht gjigand tĂ« rrethuar me pemĂ« tĂ« larta. Parku MbretĂ«ror Ă«shtĂ« njĂ« magji mĂ« vete, me skulptura mitologjike nĂ«pĂ«r kopshte, sipas stilit tĂ« Tempullit tĂ« Muzave. PĂ«r tĂ« gjithĂ« admiruesit e natyrĂ«s, ky vend ishte ideal pĂ«r soditur lulet shumĂ«ngjyrĂ«she, apo lulet nĂ« formĂ« spirale. I ndĂ«rtuar nĂ« […]

SHTYHET AFATI PER KREDITE E BUTA

SHTYHET AFATI PER KREDITE E BUTA

QytetarĂ«t qĂ« janĂ« tĂ« interesuar pĂ«r tĂ« marrĂ« kredi tĂ« butĂ« mĂ« norma interesi fikse, ku pjesĂ«n tjetĂ«r e paguan Bashkia e TiranĂ«s, do kenĂ« afat pĂ«r tĂ« aplikuar deri mĂ« 17 Maj.   KĂ«shilli Bashkiak u ka dhĂ«nĂ« mĂ« shumĂ« kohĂ« tĂ« interesuarve, pĂ«r shkak tĂ« situatĂ«s sĂ« krijuar nga COVID-19, mosfunksioniomit me kohĂ« […]

KORONAVIRUSI/ ÇFARË TË BËNI NË SHTËPI KËTO DITË SIPAS PERSONAZHEVE TË NJOHUR SHQIPTAR

KORONAVIRUSI/ ÇFARË TË BËNI NË SHTËPI KËTO DITË SIPAS PERSONAZHEVE TË NJOHUR SHQIPTAR

Si po shkon izolimi? NĂ« fakt, Ă«shtĂ« ky term qĂ« na rĂ«ndon ndoshta kaq shumĂ« nga ana psikologjike, pasi qendrimi nĂ« shtĂ«pi jo domosdoshmĂ«risht meriton tĂ« cilĂ«sohet kĂ«shtu. Po, janĂ« shumĂ« faktorĂ« qĂ« ndikojnĂ« tek dĂ«shira jonĂ« si popull pĂ«r ta kaluar mĂ« shumĂ« se gjysmĂ«n e ditĂ«s jashtĂ«, nĂ« kafene, duke u argĂ«tuar mbrĂ«mjeve […]

ZHVENDOSET TREGU ELEKTRIK: BASHKIA PROJEKT PER RIKUALIFIKIMIN URBAN TE ZONES

ZHVENDOSET TREGU ELEKTRIK: BASHKIA PROJEKT PER RIKUALIFIKIMIN URBAN TE ZONES

NĂ« vend tĂ« tregut elektrik do t’i hapet udhĂ« ndĂ«rtimit tĂ« njĂ« rruge tĂ« nevojshme pĂ«r njĂ«sinĂ« dhe hapesire publike tĂ« gjelberuar pĂ«r komunitetin.   Bashkia e TiranĂ«s parashikon qĂ« nĂ« kĂ«tĂ« truall, i cili ishte kthyer nĂ« treg gjatĂ« viteve tĂ« tranzicionit, do tĂ« rikualifikohet ne lulishte, stola dhe pemĂ« pĂ«r banorĂ«t e kĂ«tij […]

BOTOHET UDHEZIMI,JA SI BEHET RIVLERESIMI I PASURIVE TE PALUAJTSHME

BOTOHET UDHEZIMI,JA SI BEHET RIVLERESIMI I PASURIVE TE PALUAJTSHME

TĂ« gjithĂ« ata qĂ« prisnin qĂ« tĂ« rivlerĂ«sonin shtĂ«pitĂ« e tyre, mĂ« nĂ« fund mund ta bĂ«jĂ«n duke filluar qĂ« sot. NdonĂ«se ligji qĂ« lejonte rivlerĂ«simin e pasurisĂ« sĂ« paluajtshme ka hyrĂ« nĂ« fuqi qĂ« nĂ« 1 janar, zbatimi i tij nuk kishte nisur ende, pĂ«r shkak tĂ« mungesĂ«s sĂ« udhĂ«zimit, i cili Ă«shtĂ« publikuar […]

Rivlerësimi i pronave, 7 dokumentet që duhet të keni patjetër me vete kur shkoni në hipotekë!

Rivlerësimi i pronave, 7 dokumentet që duhet të keni patjetër me vete kur shkoni në hipotekë!

Procesi i rivlerĂ«simit tĂ« pronave po vazhdon me rritje tĂ« aplikimeve dhe ecuria do tĂ« vazhdojĂ« tĂ« jetĂ« e tillĂ« deri nĂ« fund tĂ« muajit shtator kur pĂ«rfundon edhe afati. EskpertĂ«t e pasurive tĂ« paluajtshme thonĂ« se koha nĂ« dispozicion duhet tĂ« shfrytĂ«zohet pĂ«r tĂ« pĂ«rfunduar nĂ« kohĂ« procesin, si dhe pĂ«r tĂ« pĂ«rfituar nga […]

ZBUKURO AMBIENTIN E VITIT TE RI ME IDETE TONA!

ZBUKURO AMBIENTIN E VITIT TE RI ME IDETE TONA!

NĂ«se jeni duke planifikuar festë pĂ«r Vitin e Ri, ju duhet tĂ« konsideroni ide tĂ« ndryshme dekorimesh. Ka shumĂ« zbukurime qĂ« mund tĂ« bĂ«ni, por ju duhet tĂ« zgjidhni njĂ« qĂ« i pĂ«rshtatet stilit tĂ« personalitetit dhe tĂ« jetĂ«s tuaj.  Se pari duhet tĂ« zgjidhni nje temĂ«. Mendoni pĂ«r tĂ« ftuarit para se tĂ« zgjidhni njĂ« temĂ«. […]

DESTINACIONET IDEALE PER KRISHTLINDJE!

DESTINACIONET IDEALE PER KRISHTLINDJE!

UdhĂ«timet janĂ« kthyer nĂ« traditĂ« tashmĂ« pĂ«r njĂ« numĂ«r tĂ« madh tĂ« qytetarĂ«ve shqiptar edhe pĂ«r festat e fundvitit. MegjithĂ«se te gjithe predikojme qe festa te tilla duhen kaluar ne shtepi, njĂ« pjesĂ« e konsiderueshme e shqiptarĂ«ve preferojnĂ« qĂ« ato t’i kalojnĂ« jashtĂ« vendit ato, me njĂ« kĂ«rkesĂ« qĂ« vjen çdo vit nĂ« rritje. Rajoni […]

SHKODRA NDER QYTETET E PARA QE U ZBUKURUA PER 28-29 NENTOR

SHKODRA NDER QYTETET E PARA QE U ZBUKURUA PER 28-29 NENTOR

RrugĂ«t e qytetit tĂ« ShkodrĂ«s kanĂ« nisur tĂ« zbukurohen me flamuj kombĂ«tarĂ«, nĂ« prag tĂ« festave kombĂ«tare tĂ« 28 dhe 29 NĂ«ntorit.NĂ« pedonalen pĂ«rpara bashkisĂ« sĂ« ShkodrĂ«s dhe nĂ« atĂ« “KolĂ« Idromeno” dekorimet festive si flamuj dhe banera kanĂ« mbushur rrugĂ«t dhe sheshet.Drejtoria e ShĂ«rbimeve Publike pranĂ« BashkisĂ« ShkodĂ«r, edhe pĂ«r kĂ«tĂ« 107 vjetor tĂ« […]